fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
E-mail: reditelstvi@msrymarov.cz

  •   O nás  •    Kontakty  •    Dokumenty  •    Jídelníček  •    Ochrana osobních údajů  •    Veřejné zakázky  •   

O školce

Mateřská škola se na konci listopadu a na začátku prosince roku 2008 přestěhovala do nově rekonstruovaného objektu na Jelínkové ulici č. 3. Byla provedena rekonstrukce celé budovy (dříve MŠ a družina ZŠ), včetně vlastní vývařovny, kromě půdního prostoru. Ten byl dodatečně rekonstruován v měsíci dubnu a květnu 2009. MŠ je od 1. ledna 1996 právním subjektem. Zřizovatelem školy je Město Rýmařov, statutárním zástupcem je ředitelka MŠ.

Mateřská škola měla od 1.9.2011 2 a ½ třídy s celkovou kapacitou 65 celodenních dětí, od 1.9.2015 máme opět 2 třídy s celkovou kapacitou 52 dětí. Toto pracoviště je zařazeno d sítě škol Začít spolu, obě třídy plné pracuji dle tohoto vzdělávacího konceptu, všichni učitele jsou proškoleni a mají certifikát ,,Učitel Začít spolu”. Více o programu https://www.zacitspolu.eu/.


Budova se nachází v oblasti klidové zóny, obklopená parkem, v blízkosti Základní školy a Střední odborné školy. Provoz mateřské školy je ve dvou třídách – od 6,00 hodin do 16,00 hodin. Po rekonstrukci je mateřská škola moderně zařízená a vybavená. Týká se to vybavení vlastní vývařovny včetně provozního výtahu a výdejen v obou třídách. Budova je třípatrová, hodně prosklená, okna opatřená žaluziemi. Prostory pro hry dětí jsou v nové budově větší, lehátka se zde po obědě rozkládají a po spaní opět uklízejí do prostor k tomu určených. I tak s počtem 26 dětí ve třídách působí jako školka rodinného typu, všichni zaměstnanci se snaží pro děti a rodiče vytvořit maximální spokojené zázemí.

V lednu 2016 se v Rýmařově všechny mateřské školy sloučily do jednoho právního subjektu pod názvem Mateřská škola Rýmařov, Jelínkova 3, příspěvková organizace. V budově na Jelínkové 3 vzniklo nově ředitelství MŠ, ostatní mateřské školy se staly odloučenými pracovišti (MŠ Revoluční, MŠ 1. máje, MŠ Janovice).