fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
E-mail: reditelstvi@msrymarov.cz

  •   O nás  •    Kontakty  •    Dokumenty  •    Jídelníček  •    Ochrana osobních údajů  •    Veřejné zakázky  •   

Pro rodiče budoucích prvňáčků

Milí předškoláci, rodiče, 


věříme, že si tento čas v rámci limitovaných možností společně užíváte. Pevně také doufáme, že se s dětmi brzy za přívětivých podmínek v MŠ potkáme, abychom se jim mohli aktivně věnovat. Pokud však někteří z vás přemýšlí, jak doma připravovat a pracovat s vaším předškolákem před nástupem na ZŠ, zde je pro vás pár slov. Řada z nich jen zopakuje přirozené a vám známé činnosti, které s dětmi denně sdílíte, berte to tedy prosím především jako povzbuzení v těchto časech.


Nástup do ZŠ nevyžaduje tolik faktických znalostí, naopak je důležitá samostatnost, sebeobsluha a schopnost se vyjadřovat. 


Z praktických znalostí s dětmi můžete procvičovat barvy, tvary, číselnou řadu 1-6, orientaci v ploše a prostoru (vpravo, vlevo, nahoře dole,..), rozklad slov na slabiky - vytleskávání, hra na slovní fotbal - rozeznávání počátečních písmen ve slovech. Neopomeňte manuální zručnost - stříhání, zavazování tkaniček. 


Hodně si s dětmi vyprávějte, povídejte si o životě takovém, jaký je, dětem není potřeba informace zaobalovat. Mluvte o pocitech, učte děti je vyjádřit, aby poznali sami sebe, nestyděly se. Zapojte je do chodu domácnosti, přenechejte jim zodpovědnost za určité činnosti. Čtěte si s nimi pohádky, nechejte děti obsah vlastními slovy převyprávět, procvičujte vyjadřování v ucelených smysluplných větách. 


Připomínám Desatero pro rodiče, které je celoročně dostupné v Dokumentech na webu v záložce 'Rady pro rodiče'. Prezentuje základní informace pro rodiče, co by jejich dítě před nástupem na ZŠ mělo znát a umět. Najdete zde spoustu rad a konkrétních požadavků.


Tipy na aktivity pro děti můžete průběžně nacházet na webu v sekci Úvod či na třídních facebookových skupinách.


Přeji spoustu sil a zdraví do dalších dnů.


Jarošová Božena