Roušky opět v MŠ

na základě vyhlášení Mimořádných opatření Ministerstvem zdravotnictví dnes, ve středu 9.9.2020, platná od půlnoci 10.9.2020, se na rodiče a zaměstnance mateřských škol vztahují níže uvedená opatření:

1. v budovách mateřských škol se rodiče a provozní zaměstnanci pohybují pouze v rouškách,
  2. rodiče (nebo ostatní zákonní zástupci) si pří příchodu do budovy dezinfikují ruce,
  3. v prostorách mateřských škol se rodiče zdržují co nejkratší dobu, v šatnách dodržují rozestupy 2 m,
  4. před vstupem do třídy si děti myjí ruce dezinfekčním mýdlem,
  5. pamatujme si pravidlo 3R - RUCE, ROUŠKY, ROZESTUPY !

Rodičům a ostatním zákonným zástupcům je vstup do tříd ZAKÁZÁN, děti se učitelům předávají u vstupu do třídy.

Vnášení do mateřských škol, do tříd, jakékoliv hračky, plastové láhve na pití a jiné, se ZAKAZUJE! Pouze plyšáci na spaní s podmínkou, že zůstávají na lehátku, neodnáší se. V mateřských školách jsou erární plyšáci i maňásci na spaní k zapůjčení.

Nošení roušek se nevztahuje na:

1. děti do dvou let,
  2. děti a pedagogické pracovníky v mateřské škole a děti a osoby o ně pečující v dětské skupině.

DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ A DODRŽOVÁNÍ MIMOŘÁDNÝCH OPATŘENÍ.

Odkaz na stránky Ministerstva zdravotnictví ČR a Mimořádných opatření - ZDE

Zapsala: